rahimde-miyom-nedir
Rahimde Miyom Tedavisi
13 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi
15 Eylül 2017

Miyomu Büyüten Yiyecekler

Uzman Desteği Alın

Miyomu Büyüten Yiyecekler

Miyomu büyüten yiyecekler, miyomu büyüten besinler, miyom yok edici bitkiler, miyomu ne yok eder. Miyomu büyüten yiyecekler ve faktörler hakkında.

Miyomu büyüten yiyecekler ve faktörler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Miyomu büyüten yiyecekler makalesinde miyom yok edici bitkiler de yer almaktadır. Miyomu büyüten yiyecekler makalesinde miyom hakkında bir çok konu sizinle paylaşılmaktadır.

Miyomların Oluşmasını Arttıracak Risk Faktörleri

Miyomların oluşma nedenleri tam olarak bilinmese de, bazı riskli durumlar oluşmalarına neden olabilir. Bu faktörler genetik olabileceği gibi, dışsal etkenlerden kaynaklanabilir. Siyah ırktaki kadınlar bu konuda daha fazla risk altındadır.

Daha önceden rahimde herhangi bir gebeliğin yaşanmaması, yanlış beslenme, alkol kullanımı, yüksek tansiyon gibi etkenlerde miyom oluşumunu tetikleyebilir. Bu konuda yapılan araştırmalarda egzersiz spor yapılmasının, sigara kullanımının miyomlarda azalmaya, küçülmeye neden olduğu belirlenmiştir. Miyomlardan korunmak için sağlıklı bir yaşam düzeninin kurulması oldukça önemlidir. Kadında genetik olarak miyoma yatkınlığın olmasının, miyom riskini arttırdığı düşünülür. Bu sonuca ailesinde miyom olan kadınlarda miyomun daha fazla görülebildiği için ulaşılmıştır. Miyom oluşumunda etkili olan faktörler;

Yüksek tansiyon sorunun olması
Hiç doğum yapmamış olmak (Nulliparite)
İlk adet kanamasının erken yaşta başlaması (Erken menarş)
Beslenme yetersizliği ya da yanlış beslenme
Alkol kullanımı
Siyah ırktan olmak
Ailesel yatkınlığın olması

Miyom Oluşumunda Çevresel Faktörlerin Etkisi

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte üretimi yapılan çoğu ürünün içinde östrojeni taklit edebilen kimyasallar yer almaktadır. Bu ürünler kadınlarında kullandığı kozmetik ürünler, sabun, diş macunu gibi tuvalet malzemeleri, çeşitli ilaçlar, gıda içerikleri, yumuşak plastikler gibi malzemelerdir. Bunlar vücuda östrojen hormonu yüklemekte ve dokularda hassasiyet nedeniyle işleyişin bozulmasına neden olmaktadır.

Miyom Oluşumunda Beslenme ve Aşırı Kilo Etkisi

Kadınların fazla kilolu olması miyom oluşumunda olumsuz etki yapmaktadır. Kilolu olan kadınlarda miyom tespiti daha fazladır. Miyomu büyüten yiyecekler ise beslenmesinde kırmızı et ve şarküteri ürünlerine ağırlık veren kadınlar riskli kabul edilmektedir. Araştırmalarda sebze ve meyve tüketimine gereken önemi veren kadınlarda, diğer risk faktörlerinin etkili olmaması halinde miyomlara daha az rastlandığı belirlenmiştir.

Rahimde Miyomu Yok Eden Bitkiler

Aslan Pençesi

Aslan pençesi, rahimdeki miyomların sebep olduğu kanamaların kontrol altına alınmasında oldukça etkili bir bitkidir. (kaynak:aslanpencesi gen tr)

Adaçayı

Ahmet Maranki Kist Miyom Kısırlık Tedavisi Doğal Kürü. Çobançantası, hayıt tohumu, adaçayı, aslan pençesi bitkileri ile erken menopoza ve kısırlığa kesin doğal çözümler. (kaynak:maranki com tr)

Sarı Sabır (aloe vera)

Aloe vera, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, ağız ve boğaz hastalıklarını, bronşiti, zatürreeyi, vajina bölgesindeki miyomları. Hemoroidi, prostatı, cilt ve böbrek hastalıklarını, kireçlenmeyi, damar tıkanıklığını, koliti, ülseri, astımı ve kanseri tedavi ediyor. (kaynak:agaclar net)

Hayıt Tohumu

Hayıt tohumu, rahim miyomlar kanserli olmayan tümörlerdir ve rahim duvarları içinde oluşmaktadır. Değişik boyutlar ve şekillerde olan bu miyomların yaşattığı rahatsızlık semptomları farklı hallerde kendini göstermektedir. Miyom oluşumunu önlemek ve azaltmak için en önemli yol dengeli bir hormon sistemini sağlamaktır. Hayıt tohumunda ise hormon dengesi için progesterona yardımcı olabilmektedir. (kaynak:faydalarizararlari com)

Civanperçemi

Civanperçemi, miyomlar da (kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar. Uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında yok olabilirler. (kaynak:saglikliyasamak blogspot com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.