İbrahim Saraçoğlu Miyom Tedavisi
10 Nisan 2017
Miyomlar İçin Soğan Kürü
10 Nisan 2017

Ahmet Maranki Miyom Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki Miyom Tedavisi

Ahmet Maranki miyom tedavisi, miyom çayı, dr Ahmet Maranki miyom tedavisi. Ahmet Maranki miyom tedavisi önerileri hakkında yazılmış makale.

Ahmet Maranki miyom tedavisi makalesi sitemizde bilgi amaçlı yazılmıştır. Ahmet Maranki miyom tedavisi makalesi ”saglikdoktorum blogcu com” sitesinden alınmıştır. Ahmet Maranki miyom tedavisi küründen önce kısaca miyom hakkında bilgi verelim.

Miyom Nedir

Miyom, rahim ağzı ve rahmin içerisinde yer tutan, rahimdeki düz kas dokusu ile gelişen iyi huylu olarak adlandırılan tümörlerdir. Tümör denilince hemen akla kanser geldiğinden belirtmek isteriz ki; vücut içerisinde iyi veya kötü huylu fark etmeksizin oluşmuş olan şişliklerin tamamına tümör denilmektedir. Yani tıpkı miyomlarda olduğu gibi iyi huylu tümörlerin de varlığı söz konusu olup herhangi bir kanser durumuna rastlanamayabilir. Miyomlar, genellikle yuvarlak yapıda ve pembeye yakın bir renkte bulunurlar. Kadınların genel olarak %20’sinde küçük çaplı da olsa miyomların varlığı saptanmıştır.

Miyomların en sık görüldüğü yaş aralığı 35-45dir. Ergenlik dönemlerinde miyom görülen kadın sayısı oldukça az olmakla birlikte menopoza girildikten sonra da miyom görülme sıklığı düşmektedir. Buna rağmen, menopoz öncesinde miyom tanısı konulmuş kadınların bazılarında menopoza girildikten sonra hastalığın hızla ilerlediği görülmektedir. Miyomların belirtileri, rahim içerisinde veya çevresinde daha çok hangi organa yakın olduklarına bağlı olarak değişmektedir.

Miyomların Belirtileri Nelerdir

Miyomların teşhisi, genellikle kapsamlı jinekolojik muayeneler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Tabi ki bu şekilde ortaya çıkan miyom, kanama ve ağrı gibi belirtiler neticesinde yapılan muayenede tespit edilmiştir. Normal şartlarda miyom teşhisi, rutin jinekolojik muayenelerde sağlanamamaktadır. Ancak belirli bir büyüklüğe ulaştıktan ve kanama, ağrı gibi belirtiler ortaya çıkardıktan sonra miyom teşhisi kesinleşebilir.

Miyomların en belirgin belirtileri şu şekildedir ;

Cinsel ilişki ve adet dönemlerinden sonra bel ve kuyruk sokumunda ağrı hissedilmesi.
Karın ve rahim bölgesinde gözle fark edilecek şekilde büyüme.
Sıklıkla idrara çıkma isteği.
Adet dönemlerinde çok fazla kanama.
Ayrıntılı yapılan kısırlık testlerinde de bazı durumlarda miyomların tüpleri tıkadığı görülmektedir.
Adet sonrasında aralıklarla açık renkte kanama.

Ayrıca miyomlar, bağırsaklarda oluşturdukları basınçtan dolayı kabızlığa da sebep olmaktadırlar.

Ahmet Maranki Miyom Kürü

Malzemeler : Aslan pençesi, civan perçemi, isteğe göre bal.

Hazırlanışı : Yarım litre suyun içerisinde bir tutam aslanpençesi ilave edin. Belirli bir müddet kaynatıldıktan sonra. Ilımaya bırakılır. Daha sonra isteğe göre bal ile tatlandırılarak her sabah içilir.

Kullanımı : Akşamları ise yukarıda anlatılan kürden farklı olarak aslanpençesi yerine civanperçemi kullanarak yapın ve sadece akşamları için.

20 gün boyunca her sabah aslanpençesi kürü ve her akşam civanperçemi şeklinde aralıksız uygulayın. 20 gün sonunda bir hafta ara verin ve bir 20 gün gün daha uygulamaya devam edin.

Bu şekilde hem miyom, menapoz gibi kadın odaklı sorunlarınıza çare bulurken hemde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamış olacaksınız.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.