Ahmet Maranki Miyom Tedavisi
10 Nisan 2017
Miyon Tedavisi Bitkisel
10 Nisan 2017

Miyomlar İçin Soğan Kürü

Uzman Desteği Alın

Miyomlar İçin Soğan Kürü

Miyomlar İçin Soğan Kürü, miyomlar bitkisel tedavi, miyom küçülten bitkiler. Miyomlar İçin Soğan Kürü tarifi ve kullanıcı yorumları hakkında makale.

Miyomlar İçin Soğan Kürü hakkında yazılmış makale. Bu makalede yer alan soğan kürü İbrahim Saraçoğlu’nun tavisyesidir. Firmamızla bir bağlantısı yoktur. Miyomlar İçin Soğan Kürü makalesinden önce kısaca miyom hakkında bilgi verelim.

Miyom Nedir

Miyom, rahim ağzı ve rahmin içerisinde yer tutan, rahimdeki düz kas dokusu ile gelişen iyi huylu olarak adlandırılan tümörlerdir. Tümör denilince hemen akla kanser geldiğinden belirtmek isteriz ki; vücut içerisinde iyi veya kötü huylu fark etmeksizin oluşmuş olan şişliklerin tamamına tümör denilmektedir. Yani tıpkı miyomlarda olduğu gibi iyi huylu tümörlerin de varlığı söz konusu olup herhangi bir kanser durumuna rastlanamayabilir. Miyomlar, genellikle yuvarlak yapıda ve pembeye yakın bir renkte bulunurlar. Kadınların genel olarak %20’sinde küçük çaplı da olsa miyomların varlığı saptanmıştır.

Miyomların en sık görüldüğü yaş aralığı 35-45dir. Ergenlik dönemlerinde miyom görülen kadın sayısı oldukça az olmakla birlikte menopoza girildikten sonra da miyom görülme sıklığı düşmektedir. Buna rağmen, menopoz öncesinde miyom tanısı konulmuş kadınların bazılarında menopoza girildikten sonra hastalığın hızla ilerlediği görülmektedir. Miyomların belirtileri, rahim içerisinde veya çevresinde daha çok hangi organa yakın olduklarına bağlı olarak değişmektedir.

Miyomların Belirtileri Nelerdir

Miyomların teşhisi, genellikle kapsamlı jinekolojik muayeneler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Tabi ki bu şekilde ortaya çıkan miyom, kanama ve ağrı gibi belirtiler neticesinde yapılan muayenede tespit edilmiştir. Normal şartlarda miyom teşhisi, rutin jinekolojik muayenelerde sağlanamamaktadır. Ancak belirli bir büyüklüğe ulaştıktan ve kanama, ağrı gibi belirtiler ortaya çıkardıktan sonra miyom teşhisi kesinleşebilir.

Miyomların en belirgin belirtileri şu şekildedir ;

Cinsel ilişki ve adet dönemlerinden sonra bel ve kuyruk sokumunda ağrı hissedilmesi.
Karın ve rahim bölgesinde gözle fark edilecek şekilde büyüme.
Sıklıkla idrara çıkma isteği.
Adet dönemlerinde çok fazla kanama.
Ayrıntılı yapılan kısırlık testlerinde de bazı durumlarda miyomların tüpleri tıkadığı görülmektedir.
Adet sonrasında aralıklarla açık renkte kanama.

Ayrıca miyomlar, bağırsaklarda oluşturdukları basınçtan dolayı kabızlığa da sebep olmaktadırlar.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır

Kürümüzü hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve iki bardak klorsuz sudur. Soğanı kabukları kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olandan seçmemelisiniz. Bunlar yapılacak kürde etkili olmamaktadır. Sizin kullanacağınız yemeklerde kullanılan kuru soğandır. Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanacağımızdan, yıkayıp sirkeli suyun içinde bir süre bekletmelisiniz. Bu şekilde dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencerenin içine koyarak, ocağın üzerinde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölerek içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için biraz ılınmasını beklemelisiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.